Kalendář

<< listopad 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Novinky

K 1. 11. 2019 žije trvale v obci Štichov 92 obyvatel.

 POZVÁNKA

Detail [›]Štichovské posezení
Štichovské posezení

Odkazy

Mikroregion Radbuza [›]

Czech Point

 

Obec ŠtichovMy už třídit umíme II. ročník

II. ROČNÍK SOUTĚŽE V TŘÍDĚNÍ ODPADŮ „MY UŽ TŘÍDIT UMÍME"

Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje, o.p.s. ve spolupráci s jedinou autorizovanou obalovou společností EKOKOM a.s., Plzeňským krajem a Sdružením měst a obcí Plzeňského kraje,  pod záštitou Doc. MUDr. Borise Kreuzberga CSc., člena rady  Plzeňského kraje pro oblast životního prostředí, vyhlásila II. Ročník krajské soutěže určené pro města a obce Plzeňského kraje v třídění odpadů pod názvem „My už třídit umíme!".

Cílem prvního ročníku bylo více motivovat představitele obcí, měst a jejich prostřednictvím obyvatele obcí a měst k intenzivnějšímu třídění odpadů. Uvedený cíl se podařilo splnit. Obyvatelé Plzeňského kraje jsou v třídění odpadů v počtu vytříděných složek odpadů obalů na jednoho obyvatele (tedy vytříděného papíru, skla, plastů a nápojových kartónů) na prvním místě v České republice v hodnocení všech krajů za rok 2006. Právě tato skutečnost přiměla realizátory k vyhlášení II. ročníku soutěže, neboť zvítězit je sice těžké, ale ještě těžší je prvenství udržet.

Obdobně jako při prvním ročníku soutěže bylo hodnoceno nejen množství vytříděného odpadu (údaje o množství byly čerpány ze zdrojů společnosti EKOKOM a.s. ), ale i  poskytování informací o třídění odpadů ze strany představitelů obcí, stav sběrných hnízd (polepení kontejnerů informacemi, pořádek okolo stání atd.), spolupráce obce v oblasti osvěty a výchovy s ostatními organizacemi v obci a podobně.

Přihlášené obce byly hodnoceny ve dvou kategoriích podle počtu trvale žijících obyvatel a to kategorie obcí do 1000 obyvatel a kategorie obcí a měst nad 1000 obyvatel. Vybráno bylo 15 finálových obcí v kategorii do 1000 obyvatel a 10 finálových obcí v kategorii nad 1000 obyvatel.  První tři vítězné obce v každé kategorii byly finančně ohodnoceny a to v obou hodnocených kategoriích stejně. Za třetí místo obdrží obec odměnu ve výši 10 tis. Kč, za druhé místo odměnu ve výši 15 tis. Kč, a za první místo bude vítězné obci či městu poskytnuta odměněna ve výši 20 tis. Kč.

Základní informace ohledně soutěže /zasláno v úvodním dopise z Regionální rozvojové agentury Plzeňského kraje/.

Naše obec se zúčastnila i v loňském roce, kdy se umístila na 3. místě a obdržela 5.000,- Kč. Ty investovala do obecní zeleně.

A proto, když byl vyhlášen letošní ročník, tak jsme se opět přihlásili.

Hodnoceným obdobím soutěže bylo druhé pololetí roku 2006 a první pololetí 2007. Oproti loňskému roku stačilo zaslat pouze vyplněný dotazník, podepsat ho, orazítkovat a zaslat na RRA PK o. p. s.. Tím jsem byli do soutěže přihlášeni. Samozřejmě nechyběla ani tajná osobní návštěva pracovníků agentury, kteří kontrolovali stav sběrných míst (čistota kontejnerů, správné olepení kontejnerů, správné třídění, pořádek kolem kontejnerů aj.)

S prvním místem jsme v žádném případě nepočítali. Proto jsme byli velice překvapeni, když z celkem 53 obcí v kategorii do 1000 obyvatel jsme získali krásné 1. MÍSTO.

(Z celkem 501 obcí Plzeňského kraje bylo do soutěže přihlášeno 90 obcí a měst, z toho 53 obcí do 1000 obyvatel a 37 obcí a měst nad 1000 obyvatel.)

Nemalý podíl na našem dobrém umístění má i svozová firma Západočeské komunální služby a. s. Plzeň, provozovna Holýšov, pod vedením pana Bohumila Heřmana.

Firma vyváží včas a zaměstnanci nezanechávají po sobě nepořádek.

Obec tímto děkuje všem občanům za správné třídění odpadů a udržování pořádku okolo sběrných míst. A proto tedy: „Nebuďme líní, a třiďme dále!"