Kalendář

<< listopad 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Novinky

K 1. 11. 2019 žije trvale v obci Štichov 92 obyvatel.

 POZVÁNKA

Detail [›]Štichovské posezení
Štichovské posezení

Odkazy

Mikroregion Radbuza [›]

Czech Point

 

Obec ŠtichovVelikonoce 2014

Letošní velikonoční čas byl aprílový. Slunce, déšť i kroupy byli na programu Velikonoc.
Na Zelený čtvrtek umlkly zvony v kostelech. Říká se, že odletěly do Říma. A tak v poledne na jejich místo nastoupily děti a začaly obcházet vesnici s řehtačkami, drnkačkami. Tradice velikonočního řehtání ve Štichově se ujaly tyto děti: dvě děvčata: Markéta Bauerová, Adéla Weisová a pět chlapců: Jiří Malý, Tomáš Weis, Ondřej Kolář, Jakub Němec, David Bauer. Oznamovali ranní a večerní klekání a poledne.

Na Bílou sobotu, 19. dubna, byl připraven tradiční velikonoční pochod nordic walking. Toho se pravidelně účastní občané nejen ze Štichova, ale i okolních obcí a měst. Na trasu do Holýšova přes kvíčovickou novou cyklostezku se vydalo přes třicet účastníků a další ještě dorazili přímo do Holýšova. Počasí přálo, krásně svítilo sluníčko. Cílem letošního pochodu byl nově vzniklý Dům dějin Holýšovska. Jeho hlavní postavou "logem" je chlapec Johan, který v domku, kde právě vzniká muzeum Holýšovska, žil. My se s ním i vyfotili! Zde nás pan Josef Hais, vedoucí muzea, seznámil s dějinami, vznikem muzea a hlavně čeho se Dům dějin Holýšovska bude zabývat. Děkujeme moc za komentář a přejeme mnoho návštěvníků v nastávající sezóně.
Zpáteční cesta utekla jako voda a pro všechny účastníky bylo připraveno posezení s občerstvením v sále školy ve Štichově. Zde se sedělo a povídalo do večerních hodin.

Pondělí velikonoční patřilo chlapcům, letos chlapům, kteří vypláceli děvčata i ženy. Ta jim na oplátku darovala malovaná vajíčka,nějaké ty sladké dobroty i něco "tvrdšího". 

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-