Kalendář

<< listopad 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Novinky

K 1. 11. 2019 žije trvale v obci Štichov 92 obyvatel.

 POZVÁNKA

Detail [›]Štichovské posezení
Štichovské posezení

Odkazy

Mikroregion Radbuza [›]

Czech Point

 

Obec Štichov80 let SDH Štichov

V sobotu 28. května 2016 se od 14 hodin uskutečnila na hřišti ve Štichově oslava 80. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů ve Štichově 1936 - 2016.
Na programu oslav bylo slavnostní přivítání starostou štichovského sboru Josefem Bernklauem, starostou obce Ladislavem Šindelářem i hosty, senátorem Janem Látkou, radním Plzeňského kraje a místostarostou Staňkova Jaroslavem Šobrem a starostou Okresního sdružení hasičů Domažlice Václavem Kalčíkem. Starosta obce seznámil přítomné s historií sboru i jeho současností, minutou ticha jsme uctili památku zesnulých členů a ocenili nejstarší členy sboru za obětavou a dlouholetou práci u sboru, a to: Antonína Koláře, Václava Bublu, Václava Weise, Františka Žabku a Josefa Bernklaua.
Po přivítání přišel na řadu požární útok sborů ze Štichova, Kvíčovic, Všekar, Neuměře, Ohučova a Dnešic. Své zásahy předvedlo dvanáct družstev + družstvo mladých hasičů z Holýšova.


Výsledková listina:
ŽENY
1. Dnešice
2. Štichov
3. Kvíčovice 

VETERÁNI
1. Neuměř
2. Štichov

MUŽI
1. Dnešice
2. Neuměř
3. Všekary
4. Horní Kamenice
5. Štichov
6. Kvíčovice
7. Ohučov

Všechna první tři místa získala pohár, diplom a pamětní list, ostatní zúčastnění pamětní list a malý pohár. Ženská družstva navíc obdržela od radního Plzeňského kraje pana Jaroslava Šobra lahev sektu. 
Skoro celý den bylo nádherné slunečné počasí, kolem šestnácté hodiny však přišla půlhodinová přeprška. I přesto družstva nadále soutěžila. Štichovští i jejich přátelé a kamarádi si oslavu náležitě užili.

Součástí byla i prohlídka techniky profesionálních hasičů Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje ve Staňkově. Ti patnáct minut po příjezdu museli vyjet k zásahu, ale během chvíle se vrátili a přítomní využili prohlídky. 
Nejen děti se mohli svést v historickém automobilu Chevrolet Sboru dobrovolných hasičů Holýšov. 

Celý průběh oslav komentoval Jan Mařík, rozhodčím byl Josef Chloupek, časoměři pak Jiří Poslední a Jan Hůla, o hudbu se postaral Standa Helus a Jaroslav Toman. Všem patří velké poděkování.

Poděkování však patří i štichovským občanům, návštěvníkům za podporu a účast a hlavně všem členům hasičského sboru, kteří se podíleli na přípravách a samotném průběhu této velké akce. Ještě jednou DÍKY!

Poděkování patří i Místní akční skupině Radbuza, z. s. /MAS RADBUZA, z. s./ za finanční podporu oslav 80 let SDH Štichov.

Detail [›]
 

Družstvo štichovských žen: Zuzana Chvalová /levý proud/, Lenka Vrzalová /pravý proud/, Lenka Němcová /troják/, Hana Veselá /béčka/, Miloš Bubla /strojník/, Andrea Bauerová /savec/, Pavlína Puchelová /koš/
Družstvo štichovských veteránů: Radek Vrzal /levý proud/, Martin Hrubý /pravý proud/, Slávek Kolář /troják/, Jaroslav Roučka /béčka/, Miloš Bubla /strojník/, Václav Malý /savec/, Ladislav Šindelář /koš/
Družstvo štichovských mužů: Jirka Malý a Jirka Foist /levý proud/, Lukáš Rajzr /pravý proud/, Václa Weis /troják/, Jakub Mandík /béčka/, Honza Přikryl /strojník/, Ondřej Veselý /savec/, David Bauer /koš/

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-