Kalendář

<< listopad 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Novinky

K 1. 11. 2019 žije trvale v obci Štichov 92 obyvatel.

 POZVÁNKA

Detail [›]Štichovské posezení
Štichovské posezení

Odkazy

Mikroregion Radbuza [›]

Czech Point

 

Obec ŠtichovMy už třídit umíme III. ročník

DRUHÉ místo obsadil Štichov

            Slavnostní vyhlášení vítězů, předání cen a upomínkových předmětů III. ročníku krajské soutěže „My už třídit umíme" se uskutečnilo v pátek 10. října 2008 na Magistrátu města Plzně za účasti medií a představitelů Plzeňského kraje.

            Naše obec se opět účastnila, a získala v letošním roce 2. místo (v I. ročníku jsem se umístili na 3. místě a získali odměnu ve výši 5.000,- Kč, ve II. ročníku jsme byli na 1. místě a získali odměnu ve výši 20.000,- Kč).

            Starosta obce pan Ladislav Šindelář přivezl za druhé místo v této soutěži ocenění, odměnu ve výši 25.000,- Kč a upomínkový předmět.

            Pro naši malou vesničku je to velký úspěch umístit na stupních vítězů. Poděkování patří samozřejmě všem občanům, kteří třídí odpad. A proto tedy třiďme dále a správně!

----------------------------------------------------------------------------------------------

            Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje, o.p.s. ve spolupráci s jedinou autorizovanou obalovou společností EKO-KOM a.s., Plzeňským krajem a Sdružením měst a obcí Plzeňského kraje, pod záštitou Doc. MUDr. Borise Kreuzberga CSc., člena rady Plzeňského kraje pro oblast životního prostředí, vyhlásili III. ročník krajské soutěže určené pro města a obce Plzeňského kraje v třídění odpadů pod názvem „My už třídit umíme!".

            Cílem prvních ročníků bylo více motivovat představitele obcí, měst a jejich prostřednictvím obyvatele obcí a měst k intenzivnějšímu třídění odpadů. Uvedený cíl se podařilo splnit. Obyvatelé Plzeňského kraje  jsou již pravidelně na čelních místech v  třídění odpadů v České republice.

            V prvním kole hodnocení bylo sledováno především množství vytříděných složek odpadů, které obce uvádějí ve svých výkazech a odesílají buď sami nebo prostřednictvím svozových společností do společnosti EKO-KOM. Z těchto obcí bylo vybráno 25 nejlepších a to ve dvou kategoriích. 15 obcí v kategorii  do 1 000 obyvatel  a 10 obcí a měst s počtem obyvatel nad 1 000.

            Obce, které prošly prvním kolem a postoupily do druhého kola hodnocení, tak bylo obdobně jako v předchozích ročnících soutěže hodnoceno nejen množství vytříděného odpadu (údaje o množství budou čerpány ze zdrojů společnosti EKOKOM a.s.), ale i  poskytování informací o třídění odpadů ze strany představitelů obcí, stav sběrných hnízd (polepení kontejnerů informacemi, pořádek okolo stání atd.), spolupráce obce v oblasti osvěty a výchovy s ostatními organizacemi v obci a podobně.

            Všech vyhodnocených 25 obcí bylo ze strany hodnotící komise navštíveno a vizuelně přímo v každé obci byl komisí hodnocen stav a úroveň kultury třídění v obci. Z každé obce byla pořízena fotodokumentace, která hodnotící komisi sloužila pro závěrečné vyhodnocení vítězů soutěže v obou kategoriích. První tři vítězné obce v každé kategorii byly finančně ohodnoceny a to v obou hodnocených kategoriích stejně. Za třetí místo obdržela obec či město odměnu ve výši 15 tis. Kč, za druhé místo odměnu ve výši 25 tis. Kč, a za první místo byla obci či městu poskytnuta odměna ve výši 35 tis. Kč

/Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje/.

 

VÝSLEDKY III. ročníku krajské soutěže „My už třídit umíme"

Kategorie do 1000 obyvatel:

 1. Němčovice
 2. Štichov /DO/
 3. Srní
 4. Hamry
 5. Modrava
 6. Lhotka u Radnic
 7. Čilá
 8. Babylon /DO/
 9. ?
 10. Hradiště
 11. Vísky
 12. Chocomyšl /DO/
 13. Vlčtejn
 14. Kamenec
 15. Kařízek

Kategorie nad 1000 obyvatel:

 1. Štěnovice
 2. Železná Ruda
 3. Horšovský Týn /DO/
 4. Holýšov /DO/
 5. Zruč
 6. Přeštice
 7. Stod
 8. Domažlice /DO/
 9. Švihov
 10. Mýto
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
-