Kalendář

<< září 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Novinky

K 1. 4. 2019 žije trvale v obci Štichov 89 obyvatel.

 

Odkazy

Mikroregion Radbuza [›]

Czech Point

 

Obec ŠtichovPatchwork - tvořivá dílna

V neděli 7. března 2010 se v sále bývalé školy ve Štichově konala tvořivá dílna, tentokrát na téma PATCHWORK.

A co je vůbec patchwork? Jedná se o hru s látkou, tvarem a barvou. Je to velmi stará technika známá více než 3000 let, která je v posledních letech nově objevována. Původně vznikl z nutnosti využít i ten nejposlednější kousek látky, ale tak, aby výsledek pěkně vypadal. Proto se z malých kousků látek vystřihují pravidelné tvary, které se skládají do geometrických vzorů a celek pak vždy vypadá úžasně a vždy je to originál! Na závěr se i quiltuje, co je technika prošívání vrchní látky sešité do vzorů, střední měkké vrstvy a spodní látky. Takto si můžete ušít chňapky, přehozy, polštáře, tašky, prostírání, závěsy a mnoho dalšího.

Se základy patchworku nás seznámila štichovská rodačka paní Marie Pekhartová. Zkušená to "patchworkářka", která nám přivezla ukázat i to, co již vytvořila! A bylo to opravdu nádherné.

Třináct žen se  pustilo do práce. Dle šablony si vystřihly látky a začaly sešívat, přežehlovat a tvořit různé tvary. Až vše sešily, měly skoro hotový krásný patchworkový polštářek.

A protože za necelý měsíc budou Velikonoce, a tak jsme si na závěr vyrobily i patchworkové kraslice.

Odpoledne se zdařilo, účastnicím se líbilo, výrobky povedly a tak zase někdy příště při tvořivé dílně ve Štichově nashledanou.

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-